top of page

Elif ONUR | Elif Sıla USTA

RIFF |The venues inspired by art

Riff, uzun oturumları ile beyaz şarap eşliğinde gurme tatları deneyimleyecek herkes için davetkar bir caz mekanıdır.


Riff, geniş beyaz şarap skalasının yanı sıra konuklarına piyano dinletisi ile keyif dolu anlar yaratmaktadır.


Riff, asma katında bulunan özelleştirilmiş yan flüt atölyesi ile aynı anda en fazla 4 kişiye deneyim fırsatı sunarken konuklarına kaçınılmaz bi haz yaşatmaktadır.

Kerem Görsev’in ‘I Love May’ albümünün kompozisyonu olan ıhlamur ağacının kök kesitinin mikroskobik görüntüsünden hareketle oluşturulan tasarım geometrisi mekana uyarlanmıştır.Girişin sol kısmında yeme-içme alanı bulunmaktadır. Mekanın çekirdeiğine zemin katta bar, asma katta yan flüt atölyesi olarak işleyecek bir kütle yerleştirilip, sirkülasyon bu kütle çevresinde kot farklarıyla kurgulanmıştır.


Bar alanının bir kısmı 0 kotunda, bir kısmı 30 kotunda kullanılarak hem bar oturumu olarak hem de sahneye dönük olacak şekilde bir oturum tasarlanmıştır. 60 kotunda sahne bulunmaktadır. Merdiven önü akustik seperatörler kullanılarak gizlenilmiştir. Asma katta zeminde bar olarak tanımlanan kütle, maximum 4 kişinin ortak kullanımına açık olabilen yan flüt atölyesi olarak kullanılmıştır. Atölyenin etrafında, atölye ile beraber çalışan sabit oturum ve bistro alanı tanımlanmıştır. Mekanın arka bölümünde ise sergi amaçlı kullanılan caz enstrümanları bulunmaktadır.


Cephe tasarımı, sahne alanını vitrin gibi gösterecek şekilde yapılmıştır.


Projeye ait portfolyoya ulaşmak için tıklayın...

コメント


bottom of page