top of page

SMART | TECH

SMART -- TECH| SARA M. ÖZDEMİR - EMİNE GENÇ


BİLİM MÜZESİ ADI ALTINDA OLUŞTURULAN BU PROJE KAPSAMINDA MALZEME BİLMİ ELE ALINMIŞTIR.


MALZEME BİLİMİ KENDİ ARASINDA BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ OLMADAN ÇOĞALARAK BİR ÇOK DALA AYRILMAKTADIR VE AŞAMALARDAN OLUŞMAKTADIR. EN TEMELİ BASİT MALZEMELER ONU TAKİP EDEN NANO MALZEMELER, NANONUN GELİŞİP EVRİLMESİYLE DE OLUŞAN SMART MALZEMELER VE SON OLARAK SMART EVRESİNİN HEMEN ÖNÜNDE OLAN AMA AYNI ZAMANDA NANO VE SMARTIN ARASINDA BİR KÖPRÜ OLAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK MALZEME BİLMİNİN AŞAMALRINI BİZE SUNAR.


BU KAPSAMDA, MEKANDA ALANLAR KOTLARLA 4 ANA BÖLME AYRILMIŞ OLUP BİRBİRİYLE İLİŞKİLİ, HİBRİTLEŞEN AMA PARÇA BÜTÜN İLİŞKİSİ SAĞLANARAK BİRBİRİNDEN KOPMAYAN BİR KURGU SAĞLANMIŞTIR. ANA KURGU SMART MALZEMEYE YÖNELİK OLUP SMARTIN EVRİLMESİNE OLANAK VEREN DİĞER 3 AŞAMA DA MEKANDA KULLANICI DENEYİMİ SAĞLANARAK HİSSETTİRMEK AMACIYLA TASARLANACAKTIR.


KESİT GÖRÜNÜŞ - I

KESİT GÖRÜNÜŞ - II


SMART TECH, MALZEME BİLİMİ TEMALI BİR BİLİM MERKEZİDİR. MEKANDA ZİYARETÇİLER İLE TEMEL, SÜRDÜRÜLEBİLİR, NANOTEKNOLOJİ VE DAHA ÇOK AKILLI MALZEMELERİ BULUŞTURARAK, ETKİLEŞİMLİ VE DENEYİM ODAKLI BİR MEKAN OLUŞTURULMUŞTUR.


ZEMİN KATTA YER ALAN SMART MALZEME HAVUZUNDA, TAMAMEN YENİ NESİL MALZEMELERDEN YAPILMIŞ AKILLI TOPLAR BULUNMAKTADIR.


BU TOPLAR ZİYARETÇİLERE GÖRSEL OLARAK SMART MALZEMEYİ DENEYİMLEME İMKANI SAĞLAMAKTADIR. SÜRDÜRÜLEBİLİR MALZEME İLE SMART MALZEME ARASINDA KÖPRÜ GÖREVİ GÖREN NANOTEKNOLOJİK MALZEMELER BU ALANDA ZİYARETÇİLERLE GÖRSEL, İŞİTSEL VE DOKU OLARAK DENEYİMLEME İMKANI SAĞLAMAKTADIR.


MEKAN ORTA AKSINDA KULLANICIYA FARKLI DENEYİM ALANLARI YASATMAK İÇİN CONSEPTLER EŞLİĞİNDE MALZEMELERİ KULLANICIYLA BULUŞMASINI SAĞLAYAN ENTELAKTİF ODACIKLAR YAPILMIŞTIR.


MALZEMELERE BU SAYEDE KULLANICIYLA ETKİLEŞİM İÇİNDE OLMUŞTUR.

AYNI ZAMANDA MEKANIN ORTA SAĞ AKSINDA BİR BAR KONUMLANDIRILARAK KULLANICI - MEKAN REKREASYONU SAĞLANDIKTAN SONRA OTURABİLECEKLERİ BİR ALAN TARİFLENMİŞTİR.
SMART -- TECH| MEKAN ANİMASYONU
 


SMART -- TECH| MEKAN RENDERLARI


 

SMART -- TECH| PAFTA


 


SMART -- TECH| MEKAN AKSONOMETRİK PATLATMA VE MOBİLYA TASARIMI
SMART -- TECH| DIŞ MEKAN RENDERI

 


SMART -- TECH| MATERIAL VE MOOD BOARD


BİÇİM ESKİZİ VE MOOD BOARD

MATERIAL BOARD

Comentários


bottom of page