top of page

BEYZA ÇAM I TUĞBA ÜSTÜNTAŞ

SWATCH| AVM POP-UP STORE TASARIMI

Marka mekan üzerine bir çalışma yapıldı ve seçilen marka Swatch oldu. Swatch’ un seçilme nedeni İsviçreli saat üreticisi olan markanın arkasındaki felsefe, her üründe açıkça görülen renk, hareket, hafiflik ve şeffaflığa dayanmaktadır. Swatch’ un ‘’zaman ondan ne anladığınızdır.’’ mottosundan zamanın nasıl anlarda durduğu düşüncesinden yola çıkılarak Swatch için bir pop- up store tasarlandı.


Kavram olarak saatin içindeki mekanizmadan yola çıkılarak tavanda bu kullanıldı.

Swatch’ un eğlenceli ve renkli olmasının yanı sıra logosunda bulunan kırmızı renk daha fazla kullanıldı. Şeffaflığı ele almak için pleksiler, endüstriyel atmosferi vermek için meshler ve borular kullanıldı.


Mekan üç ana bölümden oluşuyor; sergi alanı, bar alanı ve Swatch x you alanı

bar satış ve saat tamir alanının da bakımı gelen ve tamir ihtiyacı olan saatlerin tamiri gerçekleştiriliyor bunun yanı sıra bar alanı hazır içeceklerin sunulduğu ve insanların sosyalleşmesi için oluşturulan bir alan ve bu iki alana hizmet eden bir depo var

saatlerin sergilendiği sergi alanı bulunmakta

Çift taraflı çalışan alanlardan oluşan Swatch x you alanında insanlar dijital olarak ekranlardan kendilerine ait saat kordonlarını kişiselleştirip tasarlayabiliyorlar.
Comments


bottom of page