top of page

Büşra Kesici

Office Hubs: Sakura Mobile


Sakura Mobile Japonya'daki ziyaretçiler ve sakinler için Japonya'nın önde gelen kablosuz hizmet sağlayıcısıdır.

Projenin merkezinde çalışma eylemi ve çalışma eylemine ilişkin ‘yeni bir düzen’ önerisi yer almaktadır. Tasarlanacak ofis mekanının var olan kurumsal kimlik ve yapıyla örtüşmektedir.


Sakura Mobile’ın kurumsal kimliği doğrultusunda tasarlanan mekan ‘’kopmak’’ kavramı ile ayrılarak ortaya çıkan alanı bahçe| dinlenme alanını oluşturmaktadır. Kot farkları ile kopma kavramı güçlendirilmiştir.


Sakura Mobile için tasarlanan ofis ''kopmak'' kavramı doğrultusunda mekana aktarılmıştır. Tasarlanan ofis geleneksel ofis anlayışının dışına çıkarak yeni nesil ofis anlayışını benimsemiş ve mekan bu bağlamda tasarlanmıştır. Japon iç mekan anlayışındaki sadelik mekana yansıtılmıştır. Geleneksel dokular ve tatami kullanılmıştır. İç mekanda zen bahçeleri bulunmaktadır. Çizgisel elemanlar mekanın dilini oluşturmaktadır.

Mekanda danışma alanı, toplantı alanları, bireysel çalışma alanları, grup çalışma alanları, kichenette, ıslak hacim, depolama, zen bahçeleri, hublar ve dinlenme alanları bulunmaktadır.Projeye ait portfolyoya ulaşmak için tıklayın..

Telefon kamerasına karekodu okutarak projenin sanal gerçeklik üzerindeki 3D hali görebilirsiniz.Comments


bottom of page