top of page

İSTASYON

LIVE OUT | Ezginur BİÇER- Furkan SEVEN- Nazlı Ayça SOLAKOĞLU


“Live Out” kapsamından yola çıkılarak TOBB ETÜ kampüsü içine tasarlanan mekanlarda belirlenen temelde üç işlev bulunmaktadır. Bunlar; çalışma, dinlenme ve eğlenme mekanlarının tasarımlarıdır. Bu işlevlerin yanında mekanlarda yan fonksiyonlarda barınmaktadır. Tasarlanan proje kendi içerisinde çoğalabilme, üreyebilme, güncel ve geleceğe yönelik

olmalıdır. Sonucunda öğrenciler için “kolektif bir mekan” oluşturulmalı ve kampüs içinde bulunan herkes için 7/24 kullanıma uygun olup farklı aktiviteler ve etkinlikler için kullanıma hazır bulunmalıdır.


Mekanımız; Koleksiyon Mobilya markası için TOBB ETÜ kampüsümüze tasarlanan bir kolektif mekandır. Tasarım kısmi kapalı ve çoğunluğu açık alanlardan oluşmaktadır.

Net 18x16 = 288 metrekaredir.

"İSTASYON" mekanı öğrencilerin buluşma, stres atma ve eğlenme- dinlenme noktaları olarak tasarlanmıştır. İçerisinde hem bireysel hem toplu çalışma alanları, amfi alanı, dinlenme alanları, take away cafesi, çizim ve çalışma panelleri, dijital ekranı ve mekanın enerjisinin de karşılandığı güneş panellerinden oluşan asma katıyla hayata geçirilmiştir.


Tüm bu fonksiyonlara ekstra olarak da üç adet senaryoyu içinde barındırmaktadır.

İlk senaryosu "Peron" içinde bulunan jüri sergileme alanlarıdır; burası tüm okul öğrencilerinin ve hocaların kullanımı için bulunan bir sergi mekanıdır.

İkinci senaryosu ortak alanda bulunan ve okul öğrencilerinin dizi- film geceleri yapabilmeleri için hazırlanmış olan dijital ekran kısmıdır.

Üçüncü senaryosu ise şenlik zamanları ve öğrencilerin düzenledikleri etkinliklerde konser alanı olarak kullanılabilecek olan asma katımızdır.
Comments


bottom of page