top of page

Büşra Kesici | Rabia Kılıç

LAZZONİ | OFİS TASARIMI

Tasarlanan iç mekanda kot farkları ile mekan ayrımı oluşturulmuştur. Kot farkları alan tanımlayarak tasarımın genel kurgusunun oluşmasını sağlamaktadır. Cephe tasarımında terazzo ve bakır perfore metal sac kullanılmaktadır. Perfore metalin içerisinde aydınlatma bulunmaktadır. Girişte toplantı kütleleri konumlandırılmıştır. Mekanın devamında çalışma alanı ile ilişkili yönetici kütleleri tasarlanmıştır. Çalışma alanların arasında konumlanan bölücüler mekana geçirgenlik sağlamakla birlikte Lazzoni ürünlerinin sergilenmesine ve depolamaya olanak sağlamaktadır. Mekanın sonunda amfi ile bar alanı bütünleştirilmiş ve sosyal alan yaratılmıştır.GİRİŞ Mekanın girişine 8-12 kişilik toplantı alanları tasarlanmıştır. Bekleme alanında esnek oturum sağlamak için mobilya tasarlanmıştır. Masa yüzeyi ve bitki tasarıma entegre edilmiştir. Mekandaki perfore bölücü sergileme işlevini karşılamaktadır.

TOPLANTI ALANLARI Tasarlanan mekanda 2 adet 8 kişilik, 1 adet 12 kişilik toplantı alanı bulunmaktadır. Toplantı alanlarında ahşap baffle asma tavan kullanılmaktadır.

ÇALIŞMA ALANI Çalışma alanındaki sarkan aydınlatmalarda akustik malzeme kullanılmaktadır. Departman isimleri aydınlatmalara entegre edilmiştir. Çalışma alanında mavi tonları kullanılmaktadır. Bölücü eleman yazıcı depolama sergi işlevlerinde kullanılabilmektedir.

SOSYAL ALAN Sosyalleşme alanına tasarlanan mobilya kullanıcıya esnek oturum sağlamaktadır. Bar alanı mobilyaya entegre olmaktadır. Sosyal alanda esnek oturum, bar alanı, projeksiyon, puf duvarı ve amfi bulunmaktadır.


Projeye ait portfolyoya ulaşmak için tıklayınız...
Comments


bottom of page