top of page

Şuheda Çıldır | Hatice Ölmez

ESİNEVİ | MEHMET AKSOY

Tasarlanan iç mekanda kot farkları ile mekan ayrımı oluşturulmuştur. Kot farkları alan tanımlayarak tasarımın genel kurgusunun oluşmasını sağlamaktadır. Mekanın merkez noktası referans alınarak bir çekirdek oluşturulmuştur ve çekirdekte servis mekanları çözülmüştür.


Girişte karşılama alanı, hediyelik eşya alanı ve ıslak hacim konumlandırılmıştır. Mekanın devamında sergi alanı ile ilişkili amfi oturumu tasarlanmış olup karşısında oturumla ilişkili çok işlevli kütüphane modülü tasarlanmıştır. Modülün arkası ile ilişkili oturumlar ve aynı aksın devamında kafe alanı konumlandırılmıştır.


Sergi alanı mekanın 90 kotunda başlayıp; Mehmet Aksoy'un çekicin rüzgarındaki ezoterik illüzyonlar koleksiyonundan yola çıkarak kaidelere oturtulmuş heykeller için modüller tasarlanmıştır. 3.00 ve 3.90 kotuna kadar devam etmektedir.

Asma kat 3.00 kotunda bulunup; Mehmet Aksoy'un kullandığı ürün ve malzemelerin tanıtıldığı kartela modülleri tasarlanmıştır.

Seyir katı 3.90 kotunda bulunup; mekanın merkezi referans alınarak konumlandırılan heykeli, kullanıcılara izleme fırsatı sunan oturum modülleri tasarlanmıştır.Projeye ait portfolyoya ulaşmak için tıklayınız...
Comments


bottom of page