top of page

Özge Altay | Sara Özdemir
CHA CHA

Giriş – karşılama – bekleme mekanının yapıldığı bu projede, Japon çay seramonileri için büyük önem taşıyan Matcha çayı seçilmiş olup otelle anlaşmalı olan Japon ticaret ve iş insanları öncelikli olmak üzere otel müşterilerine köklü Japon kültürünü yansıtmak amaçlanmıştır.


Bu proje, var olan bir kurumsal kimlik yerine Japonya’nın köklü geleneği ve günümüz modernizminin bir arada olduğu esnek tasarıma sahip bir mekan olgusu ile tasarlanmıştır.


Uyum, saygı, saflık ve huzur Matcha çayının dört temel ilkesidir bu dört temel ögenin bir araya gelmesi Matcha çay seramonilerini oluşturur. Bu kapsamda mekan , farklı dört ana parçanın (kotların) bir araya gelmesi ve bağdaşması ile oluşturulmuştur.


Mekanda bulunan workshop alanı Matcha'nın yapımıyla ilgili insanlara deneyim yaşatması amaçlanırken satış alanında ise Matcha içerikli ürünler satışa sunulmuştur.


Mekanın hemen orta aksında yer alan sergileme alanında ise Matcha ile ilgili ürünler kullanıcıya sunulmuştur.


Esnek bir kullanıma sahip amfi alanı hem insanların dinlenebileceği bir alanken hem de gerektiğinde iş adamları için toplantı sunum alanı olarak kullanılabilmektedir.   
 

Projeye ait portfolyoya ulaşmak için tıklayın...
Comments


bottom of page